Autorzy

Autorzy: Jan JęczJanek Jęcz. Chrześcijanin, katolik – w tej właśnie kolejności. Moje poglądy na sprawy religijne ukształtowali rodzice, święty Paweł, ruch Taizé i dominikanie. Mam swoje zdanie na każdy niemal temat, ale na szczęście towarzyszy temu świadomość, że nie zawsze mam rację. Jako początkujący humanista cały czas próbuję się w składaniu słów – od niedawna także o Bogu i Kościele.

Autorzy: Staszek KrawczykStaszek Krawczyk. Dawniej przez parę lat ważny był dla mnie Ruch Światło-Życie, potem poznańscy dominikanie. Do zakonu kaznodziejskiego nadal jestem przywiązany – na mszę chodzę zwykle do kościoła dominikanów na warszawskim Służewie. Poza tym piszę (powoli) doktorat o polskiej literaturze fantastycznej w Instytucie Socjologii UW, a w wolnych chwilach śpiewam pod nosem – szczególny sentyment mam do piosenek Jacka Kaczmarskiego.

Autorzy: Bartek ŁopatkaBartek Łopatka. Historyk amator, fantasta i studiujący filolog. Pod względem duchowym jestem raczej indywidualistą niż wspólnotowcem, nie pociągają mnie spotkania w dużych grupach – znacznie lepiej czuję się, czytając lub rozmawiając w małym gronie. Lubię piesze pielgrzymki i wędrówki po górach.

Autorzy: Jan PopieluchJan Popieluch. Ceremoniarz liturgiczny, dziennikarz, informatyk, bibliofil. Na co dzień zajmuję się dbaniem o piękno liturgii, formacją służby liturgicznej i przygotowywaniem młodzieży do sakramentu bierzmowania. Trudno znaleźć dziedzinę, którą się nie interesuję – od teologii i filozofii, przez prawo, politykę, literaturę i astronomię, aż po informatykę i matematykę. Wolny czas spędzam przy późnych nocnych rozmowach, książkach (najchętniej fantastycznych), dobrych rockowych brzmieniach i grach komputerowych.

Autorzy: Adam SielatyckiAdam Sielatycki. Bliska jest mi idea Kościoła Otwartego – rozumianego jako miejsce, w którym współistnieją różne wizje katolicyzmu i chrześcijaństwa, a jednocześnie nikt nie spiera się o to, kto jest uczniem Pawła, a kto Apollosa, ponieważ wszyscy jesteśmy uczniami Chrystusa. Żywię niezaspokojoną chęć zrozumienia świata (stąd studia socjologiczne), pasjonuję się poezją i dobrą muzyką (jestem wyznawcą Beatlesów i Dylana, ale równie chętnie chłonę muzykę filmową oraz polską piosenkę poetycką).

Autorzy: Wojtek SzymczakWojtek Szymczak. Dawniej fascynowałem się buddyzmem, dziś – duchowością katolicką. W roku 2011/2012 pracowałem w World Youth Alliance na rzecz promowania w Unii Europejskiej wartości zgodnych z chrześcijańskimi (bez odwoływania się wprost do Boga i religii). Z zamiłowania jestem podróżnikiem, a także amatorem filozofii i teologii. Szczególnie lubię Chestertona, Lewisa i liturgię dominikańską.

Autorzy: Witek KrawczykWitek Krawczyk. Lubię rozmawiać o religii i twardo bronię stanowiska, że nie trzeba się przy okazji kłócić. Studiuję filologię angielską, a w wolnych chwilach zdarza mi się czytać książki, przesiadywać w internecie, grać w gry fabularne i wyjmować biegusy zmienne (calidris alpina) z pułapek.

Tweety na temat @Przedmurze