Zapowiedzi

Przez pierwsze dni istnienia bloga będziemy codziennie publikować nowe wpisy. Każdy z nich ma inny temat i rejestr. W ten sposób chcemy pokazać różnorodność zagadnień, które będą poruszane na naszym blogu.

Już jutro przeczytacie podsumowujący tekst o abdykacji Benedykta XVI. Czy rację mieli ci, którzy nazywali go „tradycjonalistą”, „konserwatystą”, „pancernym kardynałem”? A może historia zapamięta Josepha Ratzingera zupełnie inaczej?

W czwartek napiszemy o wspomnieniach, które jeden z nas wyniósł z lutowych kazań. Wielki post to dobry czas, abyśmy wszyscy zaczęli uważniej słuchać kazań i wynosić z nich więcej dla siebie. A nuż ta notka Was do tego zainspiruje?

W piątek ukaże się wpis o książce Richarda Dawkinsa Bóg urojony. Wpis krytyczny, ale nie potępiający w czambuł. Jeżeli w tekście założycielskim stwierdziliśmy, że zarzuty wobec religii będziemy traktować poważnie, to teraz trzeba słowa dotrzymać!

Następna notka, która pojawi się w sobotę, rozpocznie regularny cykl publikacji. Nasz plan minimum to dwa wpisy tygodniowo, w środy i właśnie w soboty. Planujemy też jednak aktualizacje poboczne i okolicznościowe, a także zwiększoną częstość publikacji przy wybranych okazjach.

Na koniec warto wspomnieć o naszym profilu na Facebooku, gdzie będziecie mogli znaleźć różnorodne drobiazgi. Jeśli jeszcze tej strony nie odwiedziliście, serdecznie zapraszamy. Możecie nas także obserwować na Twitterze.

Do przeczytania!

Tweety na temat @Przedmurze